20190402_125846-min

Hacim Kalıp

HACİM KALIPLARI (ENJEKSİYON KALIPLARI)

Kalıplanacak parça boyutlarına ve şekline uygun boşluğu bulunan ve ergitilmiş plastiğini enjeksiyon metoduyla boşluğa doldurulmasını ve soğutularak şekil almasını sağlayan sistemdir.
Enjeksiyon makinesi, ergitilmiş plastiği kalıbın içine enjekte eder ve kalıp içine açılan boşluğun içinde soğuyup şekil alıncaya kadar bekletilmesini sağlar. Plastiklerin kalıplanmasında hazne içinde plastik hammadde rezistanslar vasıtasıyla ısıyla ergitilir ve kalıp içine açılan boşluğa enjekte edilir. Kalıba enjekte edilen ergitilmiş plastiğin soğutulması ise kalıp içine açılan su kanalları ile olur. Bu kanallarda çoğunlukla su kullanılır. Ancak bazı durumlarda başka sıvılar da (yağ vb.) kullanılabilir. Bir enjeksiyon makinesinin en önemli elemanlarından biri kalıptır. Enjeksiyon işlemi kalıba yapılır. Enjeksiyon makinesiyle bir ürün imal etmek için ürünün yapısına uygun bir kalıbın kullanılması şarttır.
Aparat, Fikstür, Prototip Parça İmalatı ve Endüstriyel Üretim sektörlerinde hizmet verebilmek amacıyla tecrübeli ekibimiz önderliğinde, gelişime açık, dinamik ve genç ekibimizle birlikte 2017 yılında Bursa’da faaliyete geçmiştir. Faaliyet gösterdiğimiz sektörlerde müşteri odaklı sosyal sorumluluk ve etik değerlerden ödün vermeden çalışmayı ilke edinmiş bir firmayız.
Çalışma Saatleri: Pazartesi-Cumartesi 09:00-17:00
© 2024 'TASARIMGEN' Tüm Hakları Saklıdır.